1/07/2021

Karnından konuşmanın gerçek anlamı, ağzını oynatmadan, başkası söylüyormuş gibi konuşma becerisidir. Karnından konuşma becerisi olan kimselere vantrolog denir. Gösterilerde oldukça ilgi çeker. Genelde bir kukla ile birlikte gösteri yapılır. 

Gerçek Vantrologlar
Gösteri dünyasında karnından konuşanlar olmakla birlikte, gerçek hayatta da vantrologlar karşımıza çıkar. Bu insanların gerçek fikirlerini öğrenme şansınız yoktur. Ne dedikleri anlaşılmaz. Eğer hayatı, işinizi ya da bu insanları önemsiyorsanız karnından konuşulmasına çok kızarsınız. Bu insanlarla iletişim kuramazsınız. Bu tür durumlar yanlış anlaşılmaları da beraberinde getirir. Çünkü onlar karnından konuştuklarını ve imalarını sizin anlamanızı beklerler. Siz anlamayınca da tepki gösterirler. Genel tepki biçimi de küsmektir. 

Karnından Küsenler

Ne demek istediğini anlamadığınız insanların neye bozulup küstüklerini de anlama şansınız yoktur. Karnından konuştukları gibi karnından küsmüşlerdir. Oysa ki açıkça düşüncelerini dile getirseler mevcut olduğu varsayılan sorunun çözümüne katkı yaparlar. Ama böyle yapmadıkları için çözümü değil sorunu tercih etmiş oluyorlar.

Categories:

18 yorum:

 1. En sevmediğim insan tipi. Ömür törpüsu.

  YanıtlayınSil
 2. Hiiiç anlamam onların dediklerini anlamaya da çalışmam, küsmelerine de takılmam. Bu yaşımda artık bu moda girdim :)

  YanıtlayınSil
 3. It's a talent that not many people have.

  YanıtlayınSil
 4. İki tane yorum yazmayı denedim oldumu bilmiyorum yarım kalan da vardı lütfen kusura bakmayın :( sonuç olarak karnın dan konuşanlara sinir olurum :)emeğinize sağlık sevgiler...

  YanıtlayınSil
 5. Bana hep ilginç gelmiştir:)

  YanıtlayınSil
 6. iş ağımda öyle bi kameraman arkadaş var gerçekten çok mıymıntı, üşengeç ve ürkek. denk düştüğüm günlerde çok yoruluyorum.

  YanıtlayınSil
 7. Çok güzel açıklamışsınız çevremde var böyleleri, çok yorucu onlarla iletişim kurmak.

  YanıtlayınSil
 8. Benim de hiç hoşlanmadığım tiplerdir. İmayı da sevmem. Kardeşim ne sıkıntın varsa söyle bilelim, ona göre varsa hatamız düzeltelim. Sorunlu tiplerdir.

  YanıtlayınSil
 9. Böyle insanları anlamaya çalışmak için hayat çok kısa:)
  Gösteri dünyasında bu işi çok iyi yapanlar var, çok severim izlemeyi de.

  YanıtlayınSil

Yorumlar:

Subscribe to RSS Feed Follow me on Twitter!