1/27/2017

Hayatta işler her zaman istediğimiz gibi gitmez. Sağlık sorunları, aile içi problemler, iş yerindeki sıkıntılar, arkadaşlarımızla yaşadığımız sorunlar vs. Bunlar hayatın içinde olan şeyler. 
Asıl önemli olan, aynı tür problemlerle sık sık karşılaşmamız. Aynı sorunları sürekli yaşamamız. Bu tür şeyler de hep beni bulur dememiz. Hayat üstümüze üstümüze geliyorsa belki biz yanlış yerde duruyoruzdur. Bir de böyle düşünelim. İş yerinde müdür, okulda öğretmen size kafayı mı takıyor. Arkadaşlarınız sizi anlamıyor mu? Bazen elimizde olmayan büyük talihsizlikleri olabiliyor. Bunların dışında başımıza gelenler genelde, bizim davranışlarımızın sonucunda oluyor. Einstein' in dediği gibi aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar bekliyoruz. Bu tür durumları ortadan kaldırmak için öncelikle bu durumların neden başımıza geldiğini ön yargısız şekilde değerlendirmemiz gerekir. Bu değerlendirme sonucunda hatalı yaptığımız davranışlarımızı düzeltirsek hayat üstümüze gelmekten vazgeçebilir. 
Temel otoyolda ters yöne girer. Bunu gören trafik polisi sürücüleri uyarmak için radyodan anons yaptırır. Bu arada ters yolda ilerleyen Temel de radyo dinlemektedir. Polis anonsu şöyledir: Lütfen dikkat, ters yönde ilerleyen bir araç var. Temel bağırır, ne bir tanesi, hepsi hepsi.
Categories:

38 yorum:

 1. Böyle olabileceğini düşünmek gerek ters zamanlarda. Ki zaman zaman da ters zamanlar olağan :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zaman zaman ters zamanlar olağan, ama bazı insanlar için ters zamanlar her zaman olağan:)

   Sil
 2. Bazen de insanın herhangi bir yanlışı yokken aynı durum söz konusu olabiliyor :) Her işi ters gidiyor, tüm aksilikler üst üste geliyor. Onun için bir çözümünüz varsa çok makbule geçer :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öyle bir çözüm olsa keşke:) Bazen elden bir şey gelmiyor.

   Sil
 3. Vayyy, tam da birkaç gün önce bizzat muhatap olduğum birinden bahsetmişsin Turgay. Uçakta arkamda oturan, benimle, hostesle, yan koltuktakiyle, pasaport memuruyla, kısaca önüne çıkan herkesle takışan bir tip düşün... Üstüne bir de yettiniz artık, hepiniz mi bana karşısınız babında bağırışlarını polis memuru kendisini kenara çekecek kadar. :) Tam üstüne bastın taze yaşamışken...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tam da bu adamları anlatmıştım sevgili Mimikli. Denk gelmiş:)

   Sil
 4. ''Doğru'' tektir. Senin doğrun, benim doğrum olayına girilirse işin içinden çıkılamaz, boğulunur. O nedenle; yanlış yerde duranları ayıklama çözümüne başvurulabilir. Sandığımız gibi tek tük değiller çünkü:))
  Selamlar...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sayıları hiç az değil:) Ayıklama iyi fikir.

   Sil
 5. Hayatın üstümüze geldiğini düşündüğümüz an kafayı kendimize çevirmeliyiz:) Sevgiler...

  YanıtlaSil
 6. Fıkra tam anlatmak istediğiniz şeyi özetlemiş. Çok haklısınız bazen durup bir adım geriye atmak ve genele bakmak gerek. Tek yönlü düşünmek her zaman bize zarar verir. Belki de bütün bu talihsizliklerin arkasındaki güç hayat değil de biziz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sadece hayat suçlu olamaz. Bizim de payımız var. Fıkra da yazının özeti oldu. Selamlar.

   Sil
 7. Çok severim o fıkrayı, tam da yerini bulmuş :)

  YanıtlaSil
 8. Temel e çok güldüm 😊. Bazen boyut degistirmemiz gerekir katiliyorum.

  YanıtlaSil
 9. yes, often in life we face similar problems. It is always a good idea to asses the situation and try to think of some solution.

  YanıtlaSil
 10. Başlığı okuyunca,"Kimin üstüne gelmiyor ki?" dedim. Ama üstümüze gelmesinin en büyük sebebi yine bizleriz. Ama yüzleşmek istemiyoruz bununla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet bu durumu kabullensek ona göre davranacağız.

   Sil
 11. Kendini akışa bırakmak da boyun eğmek, kolaya kaçmak gibi oluyor sanki. Fıkra anlamlıymış :)

  YanıtlaSil
 12. tam bir şeye hevesleniyorsun, bir sıkıntı çıkıyor ve kabul etmek zor oluyor.

  YanıtlaSil
 13. Fıkra harikaymış..
  Değişim şart. Farklı bir yol denemeli.
  Düşünce sistemini değiştirmeli.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yeri ve zamanı gelince düşünce sistemi değişmeli. Sürekli aynı şeyler denenmemeli. Selamlar.

   Sil
 14. Fıkra ile desteklediğiniz yazıya katılıyorum. Değişim için yaş faktörü de önemlidir ve hayatı fazla da yokuşa vurmadan kolay yolları denemek gerekli diye düşünüyorum. Selamlar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Size katılıyorum. Hayatı fazla yokuşa vurmamak gerek:)

   Sil
 15. ;) Fıkra tam yerini bulmuş.Bazen inat edip hatalarımızı göremiyor ve aynı döngünün içinde sıkışmış buluyoruz kendimizi.

  YanıtlaSil
 16. Fıkra cuk diye oturmuş bu duruma :) Aynı hataları tekrar tekrar yapmak alışkanlık oldu artık bizlerde...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler:) Aynı hataları yapmaktan bıkmadık bir türlü:)

   Sil

Yorumlar:

Subscribe to RSS Feed Follow me on Twitter!