11/16/2016

Blog camiasının fenomen ismi Deep Tone' nin ilk kitabı olan Sade ve Derin, yazarın kendine has üslubuyla yazdığı yazılarından oluşuyor. Kitabın kapağı çok güzel. Yazarı tanımasanız bile, ne güzel bir kitap kapağı deyip kitabı alabilirsiniz. 
Sade ve Derin' i okumaya başladığınızda kitabın da kapağı kadar güzel olduğunu görüyorsunuz. Son derece akıcı bir üslupla yazılmış. Hepimizin hayatına dair notlar bulunuyor kitapta. Kendimizle yüzleşmekten kaçındığımız konularda hatırlatmalar yapıyor. Ama rahatsız etmeden, eski bir dost gibi selam verip geçiyor. Yargılamıyor. Hayatın hakkını ver diyor. Kitap çok pozitif. İyi hissettiriyor insana kendisini. Yazılar çok uzun değil. Rahatça okunabiliyor. Ayrıca yazarın, engin müzik ve sinema bilgilerini aktardığı yazıları da var. Yazılar 8 başlık altında toplanmış: Sanat, İnsan, Aşk, Yaşam, Gelişim, Mevsimler, Tarih ve Denemeler.
Karşılaştırmalı yazıları çok başarılı. Yemek ve mutfakla hayatı karşılaştırdığı '' Sirkeli Hayat'' ve müzik türleriyle hayatı yorumladığı '' Düş Pembesi Müzik'' yazıları gayet iyi. '' Sahildeki Kuşlar ve Konserve Açacağı '' ile '' Anılarımız Gerçek midir? '' yazıları da. Bunların haricinde sevdiğim bazı başlıklar şöyle:
 • Aşk Bilmecesi
 • Sevgiye İyi Davranmalı
 • Sevgi Bencilse Tükenir
 • Ben O Değilim
 • İki Nokta Bir Makyavel
 • İyilik Makyajı
 • Adabı Muaşeret Ol Biraz
 • Enerji Mesajlar ve Melekler
 • Hayat Stajı
 • Bazen Yeniden Doğarız
 • Roller ve Hayaller
 • Tarçınlı Hayat Silgisi
 • İzler
 • Marine Edilmiş Ruhlar
 • Cemre
 • Çatıda ve Yolda
 • Gölgeler
Kitabı dikkatle okumak gerekiyor. Çünkü Deep satır aralarına çok güçlü cümleler yerleştirmiş. Ayrıca bloggerlarla ilgili güzel bir yorumu da var. Yazarın bu kitaptan sonra basılmış olan Frambuazlı Hayat, Derin Mavi ve Yani isimli 3 kitabı daha bulunuyor. Frambuazlı Hayat kitabı yorumumu blogumda bulabilirsiniz. http://turgayaksoy.blogspot.com.tr/2016/09/kitap-onerisi-frambuazl-hayat.html Kitabın basım yılı 2013. İkinci Adam Yayınları' ndan çıkmış. Kitabı yayın evlerinde bulamazsanız internetten kolayca bulup sipariş edebilirsiniz. Deep' in her gün düzenli bir şekilde yazılarını yayınladığı blogunun adresi de şöyle:  http://sadevederin.blogspot.com.tr/
Categories:

34 yorum:

 1. Deep,en sevdiğim bloger yazarlarından....

  YanıtlaSil
 2. heeeeey çok sevdiiiim yaaaaa bi de sahildeki kuşlar en sevdiğim yazım bi dee o yazıyı esim gibi hayal edip yazdım yaaaa. gelirim yine bu yazına. bu yazıyı da konserveya alayım aman :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beklerim yine. Güzel bir kitap eline sağlık.

   Sil
 3. Deep gerekten çok naif, çok okunası bir blogger... Kitapları olduğunu bilmiyordum, öğrendiğim iyi oldu :))

  YanıtlaSil
 4. ay resim dicektim yani, konserve, çok heycanla kızla yazınca yanlış yapmışım :)

  YanıtlaSil
 5. Bu kitap onerisi bi harikaaa 👍👍 blogumdaki kitap cekikisne szileride bwklerim bugun son gun

  YanıtlaSil
 6. Çeşme'de, marinada D&R görünce doğruca içeri girip sordum. Kalmamış kızçeler. Dördü de. Ama arayan bulur :))

  Deep'in yani Derin'in kitabını ki ilk okumak istediğim de Sade ve Derin, okuyup hakkında yazmak için sıradayım.

  YanıtlaSil
 7. Okudum Sade ve Derin'i... Yaşasın Deep;) Sevgiler...

  YanıtlaSil
 8. Ben de yeni basladim 😊

  YanıtlaSil
 9. kitap ile ilgili yorumunuzu beğenerek okuduk.adı gibi sade cümlelere derin anlamlar yüklenmiş hissayatına sahip olduk.güzel tanıtım yazarkafe saolsun yeni şeyler keşfetmemize vesile oluyr

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim yorumunuz için. Güzel bir kitap. Dediğiniz gibi Yazarkafe sağolsun:)

   Sil
 10. gmail yorumlardan üstteki okuruz arkadaşımızın yorumunu gördüm az önce de ya demek ki bu yazını yazarkafeye ekledin. teşekkür ederim bunun için. güzel bir şey yaptın yaa benim kitapları blogçular dışında bilen hiç yok. bu açıdan iyi olmuş. yani bak sen de olumlu diyorsun ya mesela, okuyan diğer arkadaşlarım da olumlu bulmuşlar, başkaları da okusun ne bileyim belki başka arkadaşlara da huzur verir de mi. rahatlatsın biraz insanları ya. bence özellikle bizim ülkede olumlu şeylere ihtiyacımız var. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Frambuazlı Hayat' ı da Yazarkafe' ye eklemiştim. Senin pozitifliğin kitaba aynen yansımış. Ben de çok insan okusun istiyorum. Güzel mesajların var kitaplarında. Bir kişiye bile faydalı olsa kar bence. Sen yaz ben yorumlarım:)

   Sil
  2. sağol yazarım işallah. ben de kitap çıkarırken bir kişi bile okusa yeter diyorum zaten valla :)

   Sil
 11. Deepe uzun zamandır takip edenlerdeyim yeni bloguma beklerim hepinizi :)

  YanıtlaSil
 12. Çok güzel bir anlatım olmuş.Emeğinize sağlık :) Bence de kitabın kapağı o kadar güzel ki alıp götürüyor insanı..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Kapak da güzel kitap da :) Selamlar.

   Sil
 13. Güzel ve Akıcı yazınız için teşekkür ederim, blogumu izlemeye alırsanız sevinirim... http://hastaliktakip.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 14. There are books that change our life....personally, those kind of books are my favourite ones. This book seems like a great read! I like books that make me think.

  YanıtlaSil
 15. Deep Tone, bilgi birikimi ve yardımsever enerjik tavırlarıyla benim de blog arkadaşım. Kardeşimizin bu genç yaşta yazdığı eserlerinden birkaçını ilk fırsatta okuyacağım.
  Selamlar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dediğiniz gibi blog camiasına enerji katıyor. Selamlar.

   Sil
 16. Ben uzun sürede okudum bu kitabı sindire sindire. Kitap çizmekten hoşlanmadığım için her tarafı postit olmuştu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet not alınması gereken pek çok güzel söz var kitapta.

   Sil

Yorumlar:

Subscribe to RSS Feed Follow me on Twitter!