2/26/2014

Aşağıda fotoğrafları bulunan, 4 km uzunluğunda olan iki yoldan üstteki 2 ay kadar önce hizmete girdi. Yolun, istimlak, yapım çalışmaları vs 1 yıldan fazla sürdü. Mersin' deki yolun ışıklandırma sistemi, yol açık olmasına rağmen yapılmadı. Ayrıca bu yolda alt geçit, üst geçit ve köprü bulunmuyor.
Mersin 2. Çevreyolunun Devamı

      Alttaki yol ise 4 ay içerisinde tamamlandı.  Yolun ışıklandırması var ve 4 gidiş- 4 geliş olmak üzere 8 şerit halinde yapıldı. 40 metre genişliğindeki bulvarda 3 alt geçit, 5 köprü ve 1 yaya üst geçidi yer alıyor.
Ankara Odtü Anadolu Bulvarının Devamı

Aslında bu iki yol arasındaki fark, yönetim zihniyeti arasındaki farkı da açıkça ortaya koyuyor. Daha uzun sürede ve daha özensiz yapılan bir hizmetin karşısında çok daha hızlı ve modern bir hizmet. İşte AKP ye % 50 oy aldıran, CHP nin iktidara gelmesine engel olan bu anlayış. Belediye hizmetleri, toplu taşıma hizmetlerinin problemleri, yolların bozuk olması, şehir aydınlatma ışıklarının çoğunun yanmaması. Temel belediyecilik hizmetlerini yerine getirmeyip, laiklik, cumhuriyet, çağdaşlık gibi kavramlar kullanılarak vatandaştan oy isteniyor. Tabi ki laiklik, cumhuriyet, çağdaşlık çok hayati kavamlar.  Ama siz iyi çalışıp şehrinizi pırıl pırıl yapmazsanız vatandaşı başka bir seçimle başbaşa bırakırsınız. Laik, demokrat ama yeteri kadar hizmet alamayan ya da muhafazakar ama gelişmiş, pırıl pırıl şehirler.
     Belediyelerdeki hizmet performansının vatandaş tarafından beğenilmesi genel seçimlerde vereceği oyu da etkiliyor. Vatandaş seçimlerde laiklik, cumhuriyet, çağdaşlık ve insan hakları gibi söylemlere itibara etmiyor. Somut hizmetlere bakarak oyunu veriyor.
Categories:

2 yorum:

  1. Bir de isin diger tarafina bakalim. Mersinde Isiklandirmanin olmadigi bu yollarda gecen yil onlarca kisi
    hayatini kaybetti. Adaletin olmadigi bir ülkede maalesef
    belediye'ye dava acmak bir işe yaramiyor...

    YanıtlaSil
  2. Haklısın maalesef. Ayrıca duyarsız insanı hiç bir şey harekete geçirmiyor. İnsanların ölmesi bile

    YanıtlaSil

Yorumlar:

Subscribe to RSS Feed Follow me on Twitter!