5/26/2016

Antalya' nın Aksu ilçesinde 1.121 dönümlük alana inşa edilen ve 31 Ekim 2016 tarihine kadar sürecek olan Expo 2016 açıldı. Expo 2016' da 51 yabancı ülkenin ülke bahçeleriyle, Türkiye' den de çeşitli belediyelerin tema bahçeleri yer alıyor.  '' Çiçek ve Çocuk'' teması ile '' Gelecek Nesiller İçin Yeşil Bir Dünya'' sloganı kullanılan Expo 2016 sabah 10:00 ile gece 02:00 saatleri arası açık kalacak. 120 türde 25.000 ağaç ve on binlerce çalı bitkisiyle, 100 civarında canlı bitki heykelleri yer alacak. Antalya' ya yolu düşenlerin mutlaka görmesi gereken bir organizasyon. Bilet fiyatları biraz yüksek görünse de pek çok kurumla anlaşma yapılmış ve biletleri indirimli alabiliyorsunuz. Çok büyük bir alana yayılmasına rağmen iyi organize edilmiş ve her tarafta bulunan görevliler size yardımcı oluyorlar. Expo Kongre Merkezi Sergi Odasında Leonardo Da Vinci' nin, Leonardo' nün Dünyası isimli sergisi de yer alıyor.

96 Metrelik Expo kulesine çıkış 10 TL. 5.000 kişilik Turkcell Amfi tiyatroda dans gösterileri ve konserler yapılacak. Konserlerde Maroon 5, Simply Red, Status Quo, UB 40, Deep Purple gibi dünyaca ünlü sanatçılar ve Tarkan yer alacak.

Panoramik Expo 

Expo Yerleşim Planı Expo Serası
İçerisinde yağmur ormanlarındaki ağaçlar ile bu ağaçların gölgesinde yetişen bitkiler ve pek çok orkide çeşidi yer alıyor. 

Çeşitli hediyelik eşyaların o ülke vatandaşları tarafından satıldığı ülke stantlarının bulunduğu alan


Katar
Diğer ülke stantlarının aksine yöresel özellik taşımıyor. Paramız var büyük alan yaptık demişler. 

Türkmenistan 

Güney Kore

Güney Kore Dostluk Çanı

 Sudan

 Nepal

Nepal Mutfağından Örnek

Tayland

Hindistan

Çocuk Adası

 Çocuk Adası içerisinde pek çok etkinlik yer alıyor
Categories:

14 yorum:

 1. Aylar öncesinden açılışını beklemeye başlamıştım. Bir çok yerini gezdim. Ancak fazla zaman alıyor ve devamı için bir iki sefer daha gitmeyi düşünüyorum. Çok beğenmiştim. Bende bekliyorum kitapları seviyorsanız :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet tek seferde bitmiyor. Bir kaç defa gitmek gerekiyor. Kitapları severim tabi ki. Takibe geliyorum.

   Sil
 2. Güzel Paylaşımlar için teşekkürler

  YanıtlaSil
 3. turgay bey merak ettiğim yerdi paylaşıma cok sevindim bu sebeple. süper bilgiler içeriyor :)

  YanıtlaSil
 4. Teşekkür ederim yorumunuz için. Ben beğendim çok güzel olmuş.

  YanıtlaSil
 5. vay beee görmeliymiş aklımda olsun :)

  YanıtlaSil
 6. Beklenen ilgiyi görmese de gerçekten görülmeye değer.. Biz Maroon 5 konseri sebebi ile gittik, keyif aldık. Sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısınız yeterli ilgiyi görmedi. Bence yeterli tanıtım olmadığından. Maroon 5' e gitmek istemiştim ama gidemedim. Selamlar.

   Sil
 7. Merhaba; gerçekten bende çok beğendim.Hatta zaman yetmedi diyebilirim.Güzel fotoğraflar. Paylaşım için teşekkürler.Saygılar.

  YanıtlaSil
 8. Zaman yetmiyor gerçekten. Bir daha gitmek gerekiyor. Güzel bir organizasyon olmuş.

  YanıtlaSil

Yorumlar:

Subscribe to RSS Feed Follow me on Twitter!