7/25/2014

       Yine gözaltılar, yine gazete manşetleri ve haksızlığa uğradığını söyleyen tutuklular. Televizyonlarda tutuklamanın ne kadar haklı olduğunu savunan gazeteciler ve yorumcular. Aynı anda, tutuklamaların ne kadar haksız olduğunu anlatan başka gazeteci ve yorumcular. Farklı olan, tutuklananların, daha önceki tutuklamaları gerçekleştirmiş olması.

         Maalesef bizim ülkemizde sırayla oluyor bu işler. Standart bir hukuk yorumu yok. Güçlü olan, rakiplerini ya da düşmanlarını, kanunları gerekçe göstererek tutukluyor ve yıllarca hapiste tutuyor. Koşullar değişince, kanunlarda da değişiklik yapılarak içeridekiler dışarı çıkıyor, dışarıdakiler içeri giriyor. Her içeri giren büyük bir öfke ve intikam duygusuyla dışarı çıkıyor. Güçlenince intikam zamanı geliyor. Haksızlığa uğrayan, sıra kendisine geldiğinde daha da sert uygulamalar yapıyor.           28 Şubat, ergenekon, balyoz, paralel yapı. İsimler değişiyor uygulamalar değişmiyor. Tutuklayanlar zalim, tutuklananlar mazlum ve haksızlığa uğramış olarak görülüyor.  
      
           Sırası gelen birilerinin durması lazım artık. Türkiye enerjisini buralara harcamamalı. Güçlü olan, her yeri ele geçirmeye uğraşmamalı. Farklı görüşten, farklı inançtan insanların bir arada yaşadığı ve biribirine saygı duyduğu bir ülke haline gelmeliyiz.     
    

Categories:

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlar:

Subscribe to RSS Feed Follow me on Twitter!